Singa 2018 Team Results

For quick search:
On Computer, press Ctrl + F to search for student name. On Mobile, use “Find in Page”.

Country Team ID Team Name Name Division Team Award
MALAYSIA 111 SMO J2 WARRIORS ISAAC LIM ZHI YANN Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 111 SMO J2 WARRIORS TAN XUN XUAN Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 111 SMO J2 WARRIORS TEOH YU HAN Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 104 TEAMMATHICS J1 ALL STARS ISAAC GEW ERN YI Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 104 TEAMMATHICS J1 ALL STARS SOO EU KHAI Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 104 TEAMMATHICS J1 ALL STARS VINITHA ANNE PUTTAGUNTA Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 105 TEAMMATHICS J2 ALL STARS HO JANSON Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 105 TEAMMATHICS J2 ALL STARS KWONG QIAN Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 105 TEAMMATHICS J2 ALL STARS WANG JIA-YUANN Junior GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 109 TEAMMATHICS J6 ALL STARS HOOY PING YEE Junior SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 109 TEAMMATHICS J6 ALL STARS LOH PIN SHEN Junior SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 109 TEAMMATHICS J6 ALL STARS WONG JIA WEN Junior SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 102 2M LITTLE ELITE CHEONG SUNG ZHEN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 102 2M LITTLE ELITE KUAN JING CHEE Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 102 2M LITTLE ELITE YAP LINHAO Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 101 AWESOME THREESOME GIDEON TEE YUXUN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 101 AWESOME THREESOME JACOB CHENG JIN YI Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 101 AWESOME THREESOME YAW JIA XIN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 110 SMO J1 WARRIORS JAELYN TAN YI WEN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 110 SMO J1 WARRIORS NERRANGEN A/L KANAKARAJA Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 110 SMO J1 WARRIORS TAN EN CHYI Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 106 TEAMMATHICS J3 ALL STARS CHEE YI EN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 106 TEAMMATHICS J3 ALL STARS JEFFREY CHIN HUNG ZHAN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 106 TEAMMATHICS J3 ALL STARS TANG YI XUAN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 107 TEAMMATHICS J4 ALL STARS KAITLYN MEOW MAY SHEAN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 107 TEAMMATHICS J4 ALL STARS ONG JOON ZACH Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 107 TEAMMATHICS J4 ALL STARS TAN QI XUAN Junior BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 115 TEAM SUPERKCT BRYAN CHIENG ZHI BIN Middle GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 115 TEAM SUPERKCT KOH YI LING Middle GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 115 TEAM SUPERKCT TANG KIAT LENG Middle GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 117 TEAMMATHICS M1 ALL STARS LAU KAYSON Middle GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 117 TEAMMATHICS M1 ALL STARS RYAN CHIN WEN ZHAN Middle GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 117 TEAMMATHICS M1 ALL STARS THANEISH HANZ PUTTAGUNTA Middle GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 119 SMO M1 WARRIORS LEE JUN HUI Middle SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 119 SMO M1 WARRIORS LIM XIU TING Middle SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 119 SMO M1 WARRIORS ONG HONG XU Middle SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 112 TERRA NOVA TRIO BRYAN CHONG RONG KAI Middle SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 112 TERRA NOVA TRIO JAYDON TEH KHAI JIE Middle SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 112 TERRA NOVA TRIO MEGAN JOY TANG JING EE Middle SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 116 SJK (C) JALAN DAVIDSON BRANDON CHOO SZE HOW Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 116 SJK (C) JALAN DAVIDSON CHAI FENG ZE Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 116 SJK (C) JALAN DAVIDSON GAN JUNHAN Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 123 SMO M5 WARRIORS CELESTE TIU JIA HOOI Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 123 SMO M5 WARRIORS GAVRIEL WAN YU SHENG Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 123 SMO M5 WARRIORS NOEL MUKHSIN BIN MD YUZAIRIF Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 118 TEAMMATHICS M2 ALL STARS BRIAN WOH ZENG QIAN Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 118 TEAMMATHICS M2 ALL STARS YAP TUNG YEN Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 118 TEAMMATHICS M2 ALL STARS YONG ZI QIAN Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 114 THE MATHGICIANS HAYLEY LIM EE NA Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 114 THE MATHGICIANS H’NG KHAI QI Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 114 THE MATHGICIANS WONG KAE JET Middle BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 143 SMO I5 WARRIORS CHUAH JIA HERNG Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 143 SMO I5 WARRIORS RYAN JOO RUI AN Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 143 SMO I5 WARRIORS TOO LIK WEI Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 125 TEAM CARL GAUSS ANG CONG YE Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 125 TEAM CARL GAUSS AU RHU HOONG Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 125 TEAM CARL GAUSS HENG ZHUO HENG Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 129 UNICORN TAN KAI ZIH Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 129 UNICORN ZHUO SHANG Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 129 UNICORN ZHUO ZHOU Intermediate GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 145 SMO I7 WARRIORS FABIAN TAN KAI ZHE Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 145 SMO I7 WARRIORS H’NG KHAI SIANG Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 145 SMO I7 WARRIORS LIOW KAI SHEN Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 133 TEAMMATHICS I3 ALL STARS GANNEESHVER SELLAPPAN Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 133 TEAMMATHICS I3 ALL STARS JAYDEN YEW ZHI XIANG Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 133 TEAMMATHICS I3 ALL STARS TEOH ZHOU XUEN Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 134 TEAMMATHICS I4 ALL STARS BERNICE WOH XUAN QI Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 134 TEAMMATHICS I4 ALL STARS CHE KAI WEN Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 134 TEAMMATHICS I4 ALL STARS KENJI ANG CHUEN CHEN Intermediate SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 128 CRAZY OLYMΠANS CLARICE TEOH Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 128 CRAZY OLYMΠANS RONAN OOI SHEN YUAN Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 128 CRAZY OLYMΠANS ZACHARY SIM VAY-KEAN Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 139 SMO I1 WARRIORS AARIZ MAHMOOD PUTERA BIN ZAINUDIN Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 139 SMO I1 WARRIORS ELLY ADRIANNA BINTI ENZE AZRUL Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 139 SMO I1 WARRIORS MUHAMMAD AMMAR BIN MOHD NASRUL Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 131 TEAMMATHICS I1 ALL STARS LEE ZEN XUEN Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 131 TEAMMATHICS I1 ALL STARS SAMUEL CHEONG XIN RONG Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 131 TEAMMATHICS I1 ALL STARS YANG XUAN CHANG Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 135 TEAMMATHICS I5 ALL STARS CHEOW HAO YANG Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 135 TEAMMATHICS I5 ALL STARS CHONG GAH HOCK Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 135 TEAMMATHICS I5 ALL STARS TAN YU XUAN Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 136 TEAMMATHICS I6 ALL STARS DAEVIIN RAO Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 136 TEAMMATHICS I6 ALL STARS IP ZI YANG Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 136 TEAMMATHICS I6 ALL STARS LOH SHAO ZHE Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 137 TEAMMATHICS I7 ALL STARS AIDAN WONG LI SOONG Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 137 TEAMMATHICS I7 ALL STARS JAYDEN PHOON WEY KEN Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 137 TEAMMATHICS I7 ALL STARS MIREILLE HO RUEY HANN Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 138 TEAMMATHICS I8 ALL STARS ANG QI RONG Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 138 TEAMMATHICS I8 ALL STARS LUCAS YIP ZHEN-YU Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 138 TEAMMATHICS I8 ALL STARS QUEK SHAO YANG Intermediate BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 149 MATH MINIONS CHAI CHANG YIK Advanced GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 149 MATH MINIONS CHEUN YEU JOE Advanced GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 149 MATH MINIONS TAN MARION Advanced GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 161 SMO A6 WARRIORS NG YEE EN Advanced SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 161 SMO A6 WARRIORS WONG KAH WANG Advanced SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 161 SMO A6 WARRIORS WONG TZE HIN Advanced SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 153 TEAMMATHICS A1 ALL STARS BELINDA WOH XUAN LIN Advanced SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 153 TEAMMATHICS A1 ALL STARS EUGENE HWANG Advanced SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 153 TEAMMATHICS A1 ALL STARS OLIVIER PRINTEMPS TAN ZHY LEY Advanced SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 148 HIGH D CORRINE LAU JING XING Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 148 HIGH D NATHAN WONG CHANG SHENG Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 148 HIGH D THEN MU CHEN Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 152 METHODIST 1 AUGUSTINE ANG UEN YU Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 152 METHODIST 1 CHOU CHEN JUN Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 152 METHODIST 1 EDISON TIE SHOU BIN Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 150 SMK SACRED HEART TEAM 1 BRYAN LEE MENG QUN Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 150 SMK SACRED HEART TEAM 1 CHRIS LAU HUI RONG Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 150 SMK SACRED HEART TEAM 1 KAYLEN WONG BANG YI Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 154 TEAMMATHICS A2 ALL STARS BEH HON SHENG Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 154 TEAMMATHICS A2 ALL STARS BHAKTI JENA Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 154 TEAMMATHICS A2 ALL STARS KRITI JENA Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 155 TEAMMATHICS A3 ALL STARS ETHAN HII HAO LI Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 155 TEAMMATHICS A3 ALL STARS TAN BOON WEI Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 155 TEAMMATHICS A3 ALL STARS YEW FOONG YIK Advanced BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 162 METHODIST EXPERT 1 BRANDON TING ZHENG EN Expert GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 162 METHODIST EXPERT 1 CHAN SIEW WEI Expert GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 162 METHODIST EXPERT 1 SAMUEL HAW WEI AERN Expert GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 178 TEAMMATHICS E1 ALL STARS DUONG BA DAT Expert GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 178 TEAMMATHICS E1 ALL STARS LEE HSIEN YONG Expert GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 178 TEAMMATHICS E1 ALL STARS YAP XIN WEI Expert GOLD TEAM AWARD
MALAYSIA 180 SMO E2 WARRIORS SYAHMIE ADLIE BIN SUPERI Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 180 SMO E2 WARRIORS WAYAN WONG JIANWEI Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 181 SMO E3 WARRIORS EDERN TEOH Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 181 SMO E3 WARRIORS MUHAMMAD ADIB BIN HALIZAM Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 181 SMO E3 WARRIORS MUHAMMAD LUQMAN DANIAL BIN ZAID Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 186 SMO E8 WARRIORS AMIR ARHAM BIN MAHRA Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 186 SMO E8 WARRIORS HAZIQ AIMAN Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 186 SMO E8 WARRIORS KHAIRUL IZZAT BIN YUSRI Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 166 THE MATHLYMPIONS IAN YUNG SII CHANG Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 166 THE MATHLYMPIONS MARTIN UNG CHEE HONG Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 166 THE MATHLYMPIONS WONG YUNG KEE Expert SILVER TEAM AWARD
MALAYSIA 167 GALLUS-GALLUS DOMESTICUS TEAM JANET LING HIONG BEI Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 167 GALLUS-GALLUS DOMESTICUS TEAM LEI HAN HEI Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 167 GALLUS-GALLUS DOMESTICUS TEAM PATRICK WONG JIAN WEI Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 165 SJIS PHEONIX BRANDON TAN Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 165 SJIS PHEONIX EWAN KOAY CHIEN LIANG Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 165 SJIS PHEONIX TAN JIA JUN Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 179 SMO E1 WARRIORS AU HAO ZHENG Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 179 SMO E1 WARRIORS CHIEW JUN – YUAN Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 179 SMO E1 WARRIORS KOH CHAN YAP Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 183 SMO E5 WARRIORS AHMAD AKMAL EFFANDI BIN TAUFIC EFFANDI Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 183 SMO E5 WARRIORS NUR ADRIANA AMIRAH BINTI MOHD ANUAR Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 183 SMO E5 WARRIORS TENG CHNAG CHING Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 184 SMO E6 WARRIORS BASIL KUOK ZI XI Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 184 SMO E6 WARRIORS TEOH KAH CHUN Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 184 SMO E6 WARRIORS WONG JIE SHENG Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 175 TEAM VICTORY JONATHAN HA XIAO XIAN Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 175 TEAM VICTORY LAI TZE XUEN Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 175 TEAM VICTORY SHERYL-QIN HONG Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 174 VIBRANT FILZA FIZZYANI ULFAH BINTI MOHD AZEMI Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 174 VIBRANT MUHAMMAD ALIFF BIN MAT AZMI Expert BRONZE TEAM AWARD
MALAYSIA 174 VIBRANT NURUL FATINI BINTI ZAHARI Expert BRONZE TEAM AWARD